30 dienas bezmaksas atgriešanai
parādīt sīkāku informāciju
Piegāde no 0€
parādīt sīkāku informāciju

Kā pielāgot apavu izmērus?


Pareizā apavu izmēra izvēle ir ļoti svarīga

Tas ir grūts lēmums, kas ietekmē ne tikai to lietošanas komfortu, bet arī mūsu labsajūtu. Pārāk mazi apavi var spiest un pat deformēt pēdu, pārāk lieli savukārt pakļaus to mehāniskiem bojājumiem un traumām. Līdz ar to, kā izvēlēties pareizo apavu izmēru, pieņemot lēmumu par to iegādi internetā?


Noteikšanas veidi līdz šim


Vispārēji pielietota bija izmēru tabulu izmantošana, tomēr ir vērts atcerēties, ka ražotāji bieži vien piemēro savus izmēru rādītājus. Saistībā ar to apavu iekšzoles garums var atšķitries atkarībā no ražotāja. Zemāk atrodas izmēru tabula, kurai ir vienīgi ilustratīvs raksturs.

Kā pielāgot atbilstošu apavu izmēru?


Lai pielāgotu atbilstošu apavu izmēru, pirmām kārtām ir nepieciešams precīzi izmērīt pēdas garumu. Nevajadzētu uzticēties vienīgi ražotāja piešķirtajiem izmēru apzīmējumiem, tāpēc ka praktiskos apstakļos katrai firmai tie var būt dažādi.

To cilvēku gadījumā, kuri jau agrāk iegādājās konkrēta zīmola apavus un droši zina, kāds attiecībā uz tiem ir atbilstošs apavu izmērs, ir vērts pieturēties pie šīs izvēles.


Kā izmērīt pēdas garumu?


Ja vēlaties noteikt pēdas garumu patstāvīgi:

  • 1. solis: nolieciet uz grīdas papīra lapu, un uzliec uz tās kailu pēdu tā, lai papēdis atbalstītos pret sienu, veidojot ar grīdu taisnu leņķi;
  • 2. solis: apvelciet pēdas formu;
  • 3. solis: atkārtojiet abas darbības ar otru pēdu;
  • 4. solis: izmēriet abas pēdas (centimetros) – pārbaudiet garumu ar taisnu līniju sākot no papēža vidus līdz garākajam pirkstam;
  • 5. solis: apavu izmēra pielāgošanas laikā vienmēr ņemiet vērā lielākās pēdas izmērus;
  • 6. solis: noteiktiem izmēriem pievienojiet brīvus apmēram 0,5-1 cm.


Vērts zināt


Atcerieties, ka no rīta pēdu garumu nevajadzētu mērīt, tāpēc ka tās mainās atkarībā no diennakts laika. Saistībā ar to mērijums, kas tiks veikts no rīta, nebūs precīzs. Vislabāk to darīt dienas laikā, piemēram, pēcpusdienas vai vakara stundās.

Vēl viens svarīgs elements, kas ir saistīts ar atbilstoša apavu izmēra pielāgošanu ir patstāvīga lēmuma pieņemšana. Atcerieties, ka tie būs Jūsu apavi un tieši Jums jābūt tajos ērti.

Ja, neraugoties uz ieteikumiem, nopirksiet neatbilstoša izmēra apavus, Jūs vienmēr varat tos apmainīt vai atdot.